W ostatnich czasach, coraz szerzej porusza się temat zapewnienia zasięgu telefonii komórkowej wewnątrz budynków. Budowa wysokich budynków oraz wprowadzanie nowoczesnych technologii transmisji danych (WiMAX, WLAN/WiFi, HSDPA, CDMA2000, UMTS) sprawia, że niezbędne staje się wyposażanie obiektu w wewnętrzną instalację. Przedmiotem wzmożonego zainteresowania właścicieli budynków, operatorów oraz samych lokatorów stały się usługi łączności bezprzewodowej wewnątrz budynków. Podstawowy wymóg polega na zapewnieniu płynnego, całościowego pokrycia zasięgiem fal radiowych wszystkich biur, części i pięter.

Podstawowym wyzwaniem jest zapewnienie wymaganej przepustowości w taki sposób, żeby możliwe było zaproponowanie rzeczywistej bezprzewodowej łączności szerokopasmowej, takiej, jakiej obecnie oczekują lokatorzy.
W odróżnieniu od drugiej generacji usług bezprzewodowych, skoncentrowanych jedynie na transmisji głosu, potrzeb coraz to nowocześniejszej, bezprzewodowej sieci danych, nie jesteśmy w stanie zaspokoić w oparciu jedynie o makro lub sieć zewnętrzną. Uniemożliwiają to kwestie przepustowości oraz standardy QoS. Praktycznie natychmiast potrzebne są celowe i dedykowane systemy pokrycia budynków sygnałem radiowym, będące w stanie sprostać oczekiwaniom użytkowników zapewniając jednocześnie przestrzeń do rozwoju, potrzebną do sprostania rosnącym nieuchronnie przyszłym wymaganiom.

PGA Team w obszarze instalacji wewnątrzbudynkowych stawia na jakość. Zaopatrujemy Państwa w sprzęt wiodących producentów, również współpracując z najlepszymi instalatorami. W związku z tym, w ramach projektów pod klucz, dostarczamy kompletną instalację potrafiącą zaspokoić najważniejsze wymagania jakościowe i estetyczne.