od jakiegoś czasu dużą popularnością wśród klientów cieszą się auta z za oceanu, sprowadzane z Stanów Zjednoczonych, czy Kanady. Niestety nie są one przystosowane fabrycznie do norm europejskich, przez co nie mają prawa poruszać się po naszych drogach. Aby poruszanie się nimi było w pełni legalne w Europie, wymagana jest konwersja na wersję europejską. Jesteśmy liderami w dziedzinie konwersji aut z USA na wersje europejskie. Większość usług przeprowadzamy bezinwazyjne, Przerabiamy systemy multimedialne i przystosowujemy światła do warunków europejskich, według sztuki serwisowej. Po naszej usłudze takie auto jest w pełni dopasowane do przepisów i wymogów obowiązujących na europejskich drogach.

Amerykański Dodge Charger

Co różni auta amerykańskie od aut europejskich? Z pewnością wielkość silników czy zupełnie odmienna stylistyka nadwozia. Jednak to nie tylko to nie wszystkie różnice. By jazda autem ze Stanów po polskich drogach była w pełni legalna, należy poddać je konwersji systemu z USA na EU. Na czym ta konwersja polega? Podstawową czynnością jest wymiana przednich reflektorów. Według europejskich przepisów światła przednie muszą mieć inną ogniskową od tych posiadanych przez auta amerykańskie. Podobnie z lampami tylnymi. Samochód musi być wyposażony w światła przeciwmgielne, natomiast kierunkowskazy nie mogą świecić na czerwono – są to konieczne modyfikacje, aby auto zostało dopuszczone do ruchu w Europie. To jednak nie koniec. Radio również będzie wymagało konwersji, jeśli chcemy słuchać w Europie fal FM. Kolejną rzeczą jest nawigacja, w której wymienić należy moduł GPS. Ostatnim i bardzo znaczącym elementem jest wymiana liczników. Samochód zarejestrowany w Europie musi mieć licznik wskazujący prędkość w km/h, a nie w milach jak to jest w autach amerykańskich.

Nasza firma PGA Team posiada wieloletnie doświadczenie w modyfikacjach pojazdów sprowadzonych z zagranicy. Samochody po wykonaniu przez naszą firmę konwersji bez problemu zostają dopuszczone do ruchu po polskich drogach. Nasz serwis gwarantuje usługę na najwyższym poziomie. Dokładamy wszelkich starań, aby auto spełniało nawet najbardziej wyśrubowane wymagania techniczne podczas kontroli dopuszczającej pojazd do ruchu.

Wszystkich chętnych zapraszamy do odwiedzenia naszego serwisu jak również kontaktu telefonicznego w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat wykonywanych przez nas usług.